slidPic352.jpg

خالق پابجی

در دنیای امروز، بازی پابجی اثری شناخته است؛ اما خالق آن چه؟ تمام ایده‌های پشت پابجی به نام Brendan Greene ختم می‌شود. خالق ایرلندی بازی، پس از خواندن کتاب‌های Hunger Games به ایده‌های نابی رسید که در ساخت پابجی به کار گرفته شد. او بعد از خواندن این کتاب ، با فیلم Battle Royale ساخته کینجی فوکاساکو آشنا شد و بدین شکل استارت ساخت ژانر بتل رویال زده شد. گفته می‌شود که تا پیش از این Greene اطلاعی از نحوه کدنویسی نداشت و برای اجرایی کردن ایده‌های خود این علم را آموخت. اخیرا Greene اذعان داشته که به دنبال ساخت دنباله‌ای با نام پابجی ۲ نیست و کار او با جهان بتل رویال تمام شده است.

pubg-kh-1.jpg

دلیل نام گذاری بازی

نام PUBG خلاصه شده‌ی PlayerUnknown’s Battlegrounds است که به عنوان نام یک محصول عرصه‌ی سرگرمی، کمی طولانی و عجیب به نظر می‌رسد. ولی پشت این نام گذاری ناهنجار دلیلی وجود دارد. نکته اینجاست که Brendan Greene خالق بازی، خود گیمری قهار است و برای نام کاربری خود، لقب Player Unknown را همیشه ترجیح داده. در حقیقت نام PlayerUnknown’s Battlegrounds هم از همین لقب گرفته شده است. گرین در حال حاضر مشغول ساخت یک پروژه داستان محور در دنیای PUBG است ، پروژه‌ای که احتمالا طی سال آینده از آن رونمایی خواهد شد.

pubg-brand-1.jpg

زمان انتشار

پورت‌های رسمی PlayerUnknown`s Battlegrounds ابتدا به صورت آزمایشی فقط در کشور چین منتشر شد. اما به دلیل موفقیت این بازی با وجود زبان چینی، پیش از هفتاد و پنج میلیون نفر برای تجربه نسخه‌های موبایل بازی از سراسر دنیا ثبت نام کردند و بدون توجه به این مسئله بازی‌ها را انجام می‌دادند. آن هم فقط به یک دلیل: «پورت‌های رسمی پابجی» روی موبایل فراتر از انتظار مخاطبان بود. پابجی در رایانه‌های شخصی شگفتی ساز شد و رکوردهای زیادی را جابه‌جا کرد. استقبال زیاد از نسخه آزمایشی بازی باعث شد خیلی زود نسخه جهانی بازی نیز با زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها در گوگل پلی و اپ استور در تاریخ ۹ فوریه سال ۲۰۱۸ منتشر شد. هم‌اکنون این بازی بیش از ۱۰۰ میلیون بار در هر دو پلت فرم دانلود شده‌است.

گیم پلی

گیم پلی این بازی همانند سایر نسخه‌های پابجی است. با تفاوت‌هایی که برای صفحات لمسی بهینه‌سازی شده‌اند. این بازی چند حالت دارد. حالت اصلی و پرطرفدار این بازی که بتل رویال نام دارد، صد بازیکن به صورت تکی، دو نفره، سه نفره و چهار نفره بدون تجهیزات از طریق هواپیمایی به یک جزیره خالی از سکنه که در آن تجهیزات جنگی وجود دارد، رها می‌شوند. بازیکنان باید با یافتن تجهیزات، یکدیگر را بکشند و در آخر گروه یا شخصی که زنده بماند، برنده می‌شود. حالات دیگر بازی هم هستند که از زیر شاخه بتل رویال است، که با تفاوت‌هایی قابل بازی هستند. مانند مسابقه سریع، منطقه کوچک و… وجود دارد. حالت دیگر بازی که TeamDeath Match نام دارد، حالتی مشابه با بازی کانتر است که در آن چهار گروه در برابر چهار گروه قرار می‌گیرند و در سه دقیقه باید یکدیگر را بکشند. در پایان هر تیمی که بیشترین امتیاز را دشت کند، پیروز است. حالت دیگر بازی زامبی است که در آن به همراه چند نفر در مقابل زامبی‌ها قرار می‌گیرید و باید آن‌ها را از بین ببرید. اگر زامبی‌ها شما را بزنند، شما هم زامبی می‌شوید. در پایان هر گروه که بیشترین کشته را بدهد بازنده و گروه مقابل برنده است.البته در آپدیت جدید بازی مپ زامبی برداشته شده است.

نکته : در هر آپدیت مود های جدیدی به بازی اضافه میشود.

pubg-gamePlay-1.jpg

رکورددار بیشترین بازیکن همزمان

پابجی رکوردی تاریخی را در کارنامه‌ی سازندگانش به ثبت رسانده‌ است. این بازی بتل رویال موفق شد تا در دسامبر ۲۰۱۷ با داشتن بالغ بر ۳ میلیون و صد هزار بازیکن آنلاین همزمان، به رکورد جهانی دست یابد. جالب‌تر آن‌که این رکورد در حالی ثبت شد که پابجی موفق شد رکورد پیشین خود که در سپتامبر ثبت کرده بود را بشکند. همچنان پابجی جز ۵ بازی برتر از نظر تعداد بازیکن همزمان است.


دیدگاه خود را بنویسید
برای ارسال نظر ابتدا وارد اکانت خود شوید

مطالب مرتبط